Калиопи

Таг
11Вести

НЕ ЈА СЛУШНАВ ПРЕД СНИМАЊЕ ДУЕТСКАТА ПЕСНА СО КАЛИОПИ, ВО СТУДИО ЗА ДВЕ СЕКУНДИ ГО РЕШИВ ТЕКСТОТ, ВЕЛИ СЛАТКАРИСТИКА

РОМЕО Е ПОТОЛЕРАНТЕН, А ЈАС ПОБРЛИВА И ЈА ЖИВЕАМ ВТОРАТА МЛАДОСТ, РЕЧЕ КАЛИОПИ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВИОТ АЛБУМ

ТОШЕ, КАЛИОПИ, БРАЌАТА МАНАКИ И ПИТУ ГУЛИ СЕ ДЕЛ ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ВЛАСИ НА БАЛКАНОТ, СПОРЕД АВСТРИСКИОТ МАГАЗИН „КОСМО”

КАЛИОПИ ГИ ПОВИКА ОХРИЃАНИ ДА СНИМААТ СПОТ СО НЕА ВО ВТОРНИК, НА 29 МАЈ ЌЕ ПРОМОВИРА НОВ АЛБУМ

НЕ Е ИЗБОР ЗА ПЕСНА, ТУКУ ИЗБОР ЗА НАСТАП НА ЕВРОВИЗИЈА И МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА УЧЕСТВУВА, ВЕЛИ ИГОР ТРАЈКОВСКИ, ДОЛГОГОДИШЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЕВРОВИЗИСКИОТ ФАН КЛУБ ОГАЕ

КАЛИОПИ СО ДВА КОНЦЕРТА ВО СКОПЈЕ И ВО БИТОЛА, НОВИОТ АЛБУМ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА НА КРАЈОТ НА МАЈ

МАКЕДОНИЈО, НАЈУБАВО Е ДОМА, РЕЧЕ КАЛИОПИ НА КОНЦЕРТОТ НА ЖЕЉКО САМАРЏИЌ, КОЈ ЈА ИСПЕА „БИСЕР БАЛКАНСКИ“

ПО ДУЕТОТ СО КАЛИОПИ, ЖЕЉКО САМАРЏИЌ НАЈАВИ КОНЦЕРТ В ГОДИНА ВО СКОПЈЕ

РОМЕО СЕ НАДМИНА СЕБЕСИ, А ТОА МУ УСПЕВА 40 ГОДИНИ, РЕЧЕ КАЛИОПИ ЗА НОВАТА ПЕСНА „КОГА ЌЕ ОСАМНЕ“