Карим Абдул-Џабар

Таг
2Вести

ЏЕЈМС ГО НАДМИНА ЏАБАР И СТАНА НАЈДОБРИОТ СТРЕЛЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА НА НБА ЛИГАТА

ЛЕБРОН ЏЕЈМС ЈА ПРОБИ ГРАНИЦАТА ОД 38.000 КОШЕВИ И СЕ БЛИЖИ КОН НБА РЕКОРДОТ НА ЏАБАР