космонаут

Таг
2Вести

НАСА ЈА ОТВОРА МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА ЗА ТУРИСТИ, НОЌЕВАЊЕ ЌЕ ЧИНИ 35.000 ДОЛАРИ

ЈАПОНСКИ КОСМОНАУТ СЕ ИЗВИНИ ОТКАКО ОБЈАВИ ДЕКА ПОРАСНАЛ ДЕВЕТ САНТИМЕТРИ ВО ВСЕЛЕНАТА