куче

Таг
28Вести

НАЈСТАРОТО КУЧЕ НА СВЕТОТ ГО ПРОСЛАВИ 31. РОДЕНДЕН СО 100 ГОСТИ

ТУРЦИЈА МУ ПОДАРИ КУЧЕНЦЕ НА МЕКСИКО ОТКАКО КУЧЕ-ТРАГАЧ УГИНА БАРАЈЌИ ПРЕЖИВЕАНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

ПОРТУГАЛСКОТО КУЧЕ БОБИ ПРОГЛАСЕНО ЗА НАЈСТАРО ПОЗНАТО КУЧЕ ВО ИСТОРИЈАТА

ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ И НЕГОВАТА БИВША СОПРУГА ЌЕ СЕ ГРИЖАТ ЗА КУЧИЊАТА НА ЕЛИЗАБЕТА

СЕ БАРА НОВ ДОМ ЗА 4.000 БИГЛОВИ СПАСЕНИ ОД ФАРМА ВО САД

ФРЕНК ЛОЈД РАЈТ ГО ДИЗАЈНИРАЛ МУЗЕЈОТ „ГУГЕНХАЈМ“, НО И КУЌИЧКА ЗА КУЧЕ ЗА 12-ГОДИШНО МОМЧЕ

ЏО И ЏИЛ БАЈДЕН ТАГУВААТ ПО СМРТТА НА НИВНОТО КУЧЕ ЧЕМП

КУЧЕ ОД НЕШВИЛ СТАНА МИЛИОНЕР ОТКАКО НАСЛЕДИ ПЕТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОД СВОЈОТ СОПСТВЕНИК

ОТКАКО ТРАМП НЕ ДОНЕСЕ МИЛЕНИК, ВО БЕЛАТА КУЌА СЕ ВСЕЛИЈА ПРВИТЕ КУЧИЊА НА САД, ЧЕМП И МЕЈЏОР

ГРАД ВО КЕНТАКИ 22 ГОДИНИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ИЗБИРА КУЧЕ