Лука Дончиќ

Таг
4Вести

ДОНЧИЌ ИСПИША ИСТОРИЈА НА НБА СО ТРИПЛ-ДАБЛ СКОРОТ ОД 60 ПОЕНИ, 21 СКОК И 10 АСИСТЕНЦИИ

ДОНЧИЌ ВО СЛОВЕНИЈА ЌЕ ПОТПИШЕ НОВ ДОГОВОР СО ДАЛАС ВРЕДЕН 207 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ДОНЧИЌ НЕ УСПЕА ДА ЈА ОДНЕСЕ СЛОВЕНИЈА ДО ФИНАЛЕТО, ФРАНЦИЈА И САД ЌЕ ИГРААТ ЗА ЗЛАТОТО

СЛОВЕНЕЧКОТО ЧУДО ЛУКА ДОНЧИЌ СО САМО 20 ГОДИНИ СТАНА ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ИГРАЧИ ВО НБА