маскенбал

Таг
5Вести

МАСКИРАНИ ДЕЦА ШЕТАА ПО ПЛОШТАДОТ МЕЃУ НОВОГОДИШНИТЕ ЌУКАРКИ, ГРАД СКОПЈЕ НЕ ОРГАНИЗИРАШЕ МАСКЕНБАЛ

СО МАСКЕНБАЛ И ЗАБАВА СЕ НАЈАВИ СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ КОЈ ПОЧНУВА ДЕНЕС (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ПРВОАПРИЛСКИ КОНЦЕРТ НА ДУВАЧКИОТ ОРКЕСТАР ВО ГРАДСКИ ПАРК

ФРАНЦУСКИОТ ФУДБАЛЕР ГРИЗМАН ОБВИНЕТ ДЕКА Е РАСИСТ ОТИ СЕ МАСКИРАЛ КАКО ЦРНОМУРЕСТ КОШАРКАР