Мерил Стрип

Таг
10Вести

МЕРИЛ СТРИП И НА 70 ГОДИНИ СÈ УШТЕ Е НАЈГОЛЕМАТА ХОЛИВУДСКА ДИВА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„МАЛИ ГОЛЕМИ ЛАГИ“ СЕ ВРАЌА ВО ЈУНИ СО МЕРИЛ СТРИП

СТРИП, СТОУН И РОНАН ЌЕ ГЛУМАТ ВО МИНИ-СЕРИЈА СПОРЕД ФИЛМОТ „МАЛИТЕ ЖЕНИ“

ФАНОВИТЕ БАРААТ МЕРИЛ СТРИП ДА ЈА ЗАМЕНИ КЕРИ ФИШЕР КАКО ПРИНЦЕЗАТА ЛЕЈА

МЕРИЛ СТРИП ЌЕ ИГРА ВО ВТОРАТА СЕЗОНА НА „ГОЛЕМИ МАЛИ ЛАГИ“

КОБИ БРАЈАНТ – ПРВ КОШАРКАР НОМИНИРАН ЗА ОСКАР

ЛИБАН ГО ЗАБРАНИ НОВИОТ ФИЛМ НА СПИЛБЕРГ „ПОСТ“

БРАНДО ГО ОДБИЛ ГЛОБУСОТ, ЗЕЛВЕГЕР БИЛА ВО ТОАЛЕТ КОГА ЈА ПРОГЛАСИЛЕ ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА

НЕ МОЛЧЕВ СВЕСНО, ЈАС НЕ ЗНАЕВ ШТО ПРАВИ ВАЈНСТИН, КАЖА МЕРИЛ СТРИП

И ЈАС БЕВ ЖРТВА НА НАСИЛСТВО, ОТКРИ МЕРИЛ СТРИП НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА НОВИНАРСКИ НАГРАДИ