Новак Ѓоковиќ

Таг
19Вести

НИКОГАШ НЕ СУМ ИГРАЛ ПРОТИВ ТЕНИСЕР КАКО АЛКАРАС, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ НА ВИМБЛДОН

НЕ СЕ СМЕТАМ СЕБЕСИ ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ВО ИСТОРИЈАТА, ВЕЛИ ЃОКОВИЌ

ЃОКОВИЌ ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА ШТЕФИ ГРАФ СО 377 НЕДЕЛИ КАКО СВЕТСКИ РЕКЕТ БРОЈ ЕДЕН

ЃОКОВИЌ И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ВРАТИ НА ПРВОТО МЕСТО НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПОБЕДАТА ВО МЕЛБУРН

ИЗМИНАТИТЕ МЕСЕЦИ БЕА МНОГУ ТЕШКИ ЗА МЕНЕ, ПРИЗНА ЃОКОВИЌ ПРЕД ВРАЌАЊЕТО НА ТЕРЕНИТЕ

ЃОКОВИЌ МУ ПОНУДИЛ ПОМОШ НА ТЕНИСЕРОТ СТАХОВСКИ, КОЈ СЕ ВКЛУЧИ ВО ОДБРАНАТА НА УКРАИНА

НАДАЛ ПОВЕДЕ ВО ТЕСНАТА ТРКА ЗА ЕПИТЕТОТ НАЈДОБАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИТЕ НЕ ДАВААТ ЦЕЛОСНА СЛИКА

МОИТЕ ДЕЦА СЕ МОЈОТ НАЈГОЛЕМ УСПЕХ, КАЖА ЃОКОВИЌ ОТКАКО ВИКЕНДОВ ВО ПАРИЗ ПОСТАВИ НОВИ РЕКОРДИ

МОРАВ ДА ГО ОСВОЈАМ ЈУ-ЕС ОПЕН ЗАШТО НЕМАВ КУПЕНО ПОДАРОК ЗА ГОДИШНИНАТА ОД БРАКОТ, КАЖА МЕДВЕДЕВ