отворање

Таг
42Вести

ПО 3,5 ГОДИНИ ОДЛОЖУВАЊЕ, ЛОНДОН ЈА ОТВОРИ НОВАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА ЛИНИЈА ОД 19 МИЛИЈАРДИ ФУНТИ

ТУРЦИЈА ПО ПЕТ ГОДИНИ ИЗГРАДБА ГО ОТВОРИ НАЈДОЛГИОТ ВИСЕЧКИ МОСТ НА СВЕТОТ

КИНЕНОВА ОТВОРА СО СРПСКИОТ ФИЛМ „СТРАХИЊА БАНОВИЌ“ И НАГРАДИ ЗА МЕТО ЈОВАНОВСКИ И САБИНА АЈРУЛА-ТОЗИЈА

ЦРНА КЛАСИКА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ НА „БРАЌА МАНАКИ“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

20. СИНЕДЕЈС ПОЧНУВА ВЕЧЕРВА ВО ПАРК СО „АНЕТ“

НА СВЕТОТ МУ Е НЕОПХОДНА УБАВИНА – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ, УТРЕ СЕ ОТВОРА КИНОТО МИЛЕНИУМ

ОД СЕВИЛЈА ДО БАКУ, ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЌЕ СЕ ИГРА НА РАСТОЈАНИЕ ОД НАД 4.700 КИЛОМЕТРИ

ТАНЦ ФЕСТ ПОЧНУВА СО СЛОВЕНЕЦОТ КРАЈНЧАН И ПРЕМИЕРА НА ДАНЧЕВСКА

АЈФЕЛОВА КУЛА СЕ ОТВОРА ВО ЈУНИ ПО НАЈДОЛГОТО ЗАТВОРАЊЕ ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА