„Пеперутка“

Таг
2Вести

ЌЕ СЕ СНИМА ПРОДОЛЖЕНИЕ НА КУЛТНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ХОРОР ФИЛМ „ПЕПЕРУТКА“

„ПЕПЕРУТКА“, РИМЕЈК НА ФИЛМОТ ОД 1973 ГОДИНА, ИГРА ВО КИНАТА