пешачење

Таг
10Вести

ИТАЛИЈАНКА ЌЕ ПЕШАЧИ 22.000 КИЛОМЕТРИ ОД ВЕНЕЦИЈА ДО ПЕКИНГ ИНСПИРИРАНА ОД МАРКО ПОЛО

ШКОТЛАНЃАНЕЦ ЈА ПРОПЕШАЧИ КАНАДА И СОБИРАШЕ ПАРИ ЗА ОБНОВА НА ШКОТСКИТЕ ШУМИ

ЛИТВАНИЈА, ЛЕТОНИЈА И ЕСТОНИЈА СЕ ПОВРЗАА СО ПЕШАЧКА ПАТЕКА ДОЛГА 2.141 КИЛОМЕТАР

ПАРИЗ, ЛОНДОН, БОГОТА И ХОНГКОНГ МЕЃУ ГРАДОВИТЕ КОИ СЕ НАЈПРИЛАГОДЕНИ НА ПЕШАЧЕЊЕТО

БРИТАНСКИ ФОТОГРАФ ЗА ПЕТ ГОДИНИ ГО ПРОПЕШАЧИ ЦЕЛОТО БРИТАНСКО КРАЈБРЕЖЈЕ, ПОМИНУВАЈЌИ 10.600 КИЛОМЕТРИ

ТРОЈЦА АНГЛИЧАНИ ЗА РЕКОРДНО ВРЕМЕ ИЗОДЕЛЕ 640 КИЛОМЕТРИ ПО БАЈКАЛСКОТО ЕЗЕРО

150 МИНУТИ ВЕЖБАЊЕ НЕДЕЛНО Е ДОВОЛНО ДА ЖИВЕЕТЕ ПОДОЛГО