Република Северна Македонија

Таг
3Вести

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

СОБРАНИЕТО ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, МАКЕДОНИЈА СТАНУВА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ ГЛАСА ЗА ИМЕТО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА