режисер

Таг
25Вести

ТИТУЛАТА ВИТЕЗ Е ПОДОБРА ОД ОСКАР, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ РИДЛИ СКОТ

СЕРИЈА ФИЛМОВИ ОД РЕЖИСЕРОТ ЈАН КАДАР ВО КИНОТЕКАТА

ЏОНИ ДЕП ГО РЕЖИРА ПРВИОТ ФИЛМ ОД 1997, ВО АКТЕРСКАТА ЕКИПА Е И АЛ ПАЧИНО

СКОРСЕЗЕ ГОДИНАВА ЌЕ ГО СНИМА ФИЛМОТ ЗА ИСУС, ЌЕ ТРАЕ САМО 80 МИНУТИ

ВУДИ АЛЕН ГО НАЈАВИ СВОЈОТ 50. И МОЖЕБИ ПОСЛЕДЕН ФИЛМ

ПОЧИНА ИВАН РАЈТМАН, РЕЖИСЕРОТ НА „ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ“ И „БЛИЗНАЦИ“

ПОЧИНА ЖАН-МАРК ВАЛЕ, РЕЖИСЕРОТ НА „БИЗНИС КЛУБ ДАЛАС“ И „ГОЛЕМИ МАЛИ ЛАГИ“

СПИЛБЕРГ НАПОЛНИ 75 ГОДИНИ – НЕГОВИТЕ ФИЛМОВИ ЗАРАБОТИЈА 10 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, А НАЈВАЖНИОТ ГО РАБОТЕШЕ БЕСПЛАТНО

КЛИНТ ИСТВУД НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ СНИМА НОВ ФИЛМ НА 90 ГОДИНИ