режисерка

Таг
3Вести

ПО 30 ГОДИНИ, РЕЖИСЕРКА ОД НОВ ЗЕЛАНД СНИМИ ФИЛМ ИНСПИРИРАНА ОД КЛАСИКОТ „ПРЕД ДОЖДОТ“ НА МАНЧЕВСКИ

ФИЛМСКИТЕ СТУДИЈА АНГАЖИРААТ СЀ ПОМАЛКУ РЕЖИСЕРКИ ДОДЕКА „БАРБИ“ НА ГРЕТА ГЕРВИГ РУШИ РЕКОРДИ

ЌЕРКАТА НА РЕЖИСЕРКАТА ОД МОБ УШИ ХОРНЕР ИГРАШЕ БАЛЕТ НА ВИЕНСКИОТ КОНЦЕРТ