Ринго Стар

Таг
3Вести

МЕСТО СВИРКА ЗА 100 ФАНОВИ, РИНГО СТАР ЌЕ ГО ПРОСЛАВИ 80. РОДЕНДЕН СО ОНЛАЈН НАСТАН

МАКАРТНИ И СТАР ОДБЕЛЕЖАА 50 ГОДИНИ ОД ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА АЛБУМОТ „ЕБИ РОУД“