роденден

Таг
78Вести

КЕЈТ МОС НАПОЛНИ 50 ГОДИНИ – ЈА ОТКРИЈА НА 14 ГОДИНИ, ПА СТАНА СПРОТИВНОСТ НА ГЛАМУРОТ НА 1990-ТИТЕ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ГО КРИЕ РОДЕНДЕНОТ НА КИМ ЏОНГ УН, НО СЕ ВЕРУВА ДЕКА НАПОЛНИЛ 40 ГОДИНИ НА 8 ЈАНУАРИ

МУЗИЧКАТА ПЛАТФОРМА „ТЕРАПИЈА“ ГО СЛАВИ ТРЕТИОТ РОДЕНДЕН СО ЖУРКА СО ГЕРМАНСКАТА ДИЏЕЈКА ЕЛИ АКУЛА

ОРКЕСТАРОТ НА ФИЛХАРМОНИЈАТА ГО СЛАВИ 79. РОДЕНДЕН СО КОНЦЕРТ НА 23 НОЕМВРИ

ТАКСИРАТ ЌЕ ГО СЛАВИ 25. РОДЕНДЕН СО МУЗИЧАРИ ОД СЕМЕЈСТВОТО НА „ПАСВОРД“

ГОРДИ СМЕ ШТО ОСВЕН СО МАКЕДОНСКИТЕ ЅВЕЗДИ СМЕ ПРАВЕЛЕ ИНТЕРВЈУА И СО СВЕТСКИ, КАЖАА ОД ЕКИПАТА НА „БЕКСТЕЈЏ“ ЗА 16. РОДЕНДЕН

ГУГЛ ГО СЛАВИ 25. РОДЕНДЕН, БИЛ ЛАНСИРАН ОД ГАРАЖА, А ДЕНЕС ИМА ЦЕНТРИ ВО НАД 200 ГРАДОВИ

МИК ЏЕГЕР НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ И СÈ УШТЕ Е ИСТИОТ ЕНЕРГИЧЕН ШОУМЕН

ВО ДЕБАР МААЛО СЕ ЧЕСТВУВАШЕ ГОРАН СТЕФАНОВСКИ НА ДЕНОТ ШТО ЌЕ БЕШЕ НЕГОВ 71. РОДЕНДЕН

МАЈКЛ КЕЈН НАПОЛНИ 90 ГОДИНИ И ВЕЛИ ДЕКА ПРЕМНОГУ СЕ ЗАБАВУВА ЗА ДА ПРЕСТАНЕ ДА СНИМА ФИЛМОВИ