рок музика

Таг
23Вести

ЛЕГЕНДАТА НА „ПИНК ФЛОЈД“, ДЕЈВИД ГИЛМОР, ГО НАЈАВИ ПРВИОТ СОЛО АЛБУМ ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ

„РЕЈЏ АГЕНСТ Д МАШИН“ СЕ РАСПАДНА ПО ТРЕТПАТ, ЈА ОТКАЖА ПОВРАТНИЧКАТА ТУРНЕЈА

СО РАДОСТ ЈА ПРЕТСТАВИВ МАКЕДОНСКАТА РОК-СЦЕНА НА ИЗЛОЖБА ВО САРАЕВО, ВЕЛИ МУЗИЧКИОТ ХРОНИЧАР ТОШО ФИЛИПОВСКИ

„КУЛТУРНО УМЕТНИЧКИ РАБОТНИЦИ“ ГО ОБЈАВИ СЕДМИОТ АЛБУМ, ПРОМОЦИЈА НА 6 АПРИЛ

„ЈУ ГРУПА“ ОДБЕЛЕЖУВА 50 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО БЕЛГРАД

ПО 45 ГОДИНИ СЕ РАСТУРИ „ПРЉАВО КАЗАЛИШТЕ“, СЕ СКАРАА ДВАЈЦАТА ОСНОВАЧИ НА БЕНДОТ

„ПАРНИ ВАЉАК“ ЌЕ ОПСТАНЕ КАКО БЕНД, НО НИКОЈ НЕМА ДА ГО ЗАМЕНИ АКИ, ВЕЛИ ГИТАРИСТОТ ХУС

СИТЕ ГО БАРАМЕ МОСТОТ КОН НЕШТО ПОДОБРО – СТИНГ СЕ ВРАЌА СО НОВ АЛБУМ НА 70 ГОДИНИ

БАСИСТОТ САЈМОН ГАЛУП ЈА НАПУШТИ ГРУПАТА „КЈУР“ ПО 37 ГОДИНИ

ОТКАКО СТАНА ДЕДО, БИЛИ АЈДОЛ СЕ ВРАЌА СО НОВА МУЗИКА ПО СЕДУМ ГОДИНИ ПАУЗА