Ролан Гарос

Таг
7Вести

НАДАЛ ИСПАДНА ОД ТОП-10 ЗА ПРВПАТ ОД 2005, НО ОСТАНУВА ФАВОРИТ НА РОЛАН ГАРОС

ЌЕ ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА АКО МОРАМ ДА ИГРАМ СО ИНЈЕКЦИИ ВО СТАПАЛОТО, ВЕЛИ НАДАЛ

ЦЕЛО ВРЕМЕ МЕ БОДРЕШЕ И МИ ДАВАШЕ ДОБРИ СОВЕТИ, КАЖА ЃОКОВИЌ ЗА МОМЧЕТО НА КОЕ МУ ПОДАРИ РЕКЕТ ПО ПОБЕДАТА НА РОЛАН ГАРОС

СЛОВЕНКАТА ЗИДАНШЕК ЌЕ ИГРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА РОЛАН ГАРОС

КАРЛА СУАРЕС НАВАРО ГО ПОБЕДИ РАКОТ И СИ ЈА ИСПОЛНИ ЖЕЛБАТА УШТЕ ЕДНАШ ДА ИГРА НА РОЛАН ГАРОС

НАОМИ ОСАКА НАЈАВИ ПАУЗА ОД ТЕНИСОТ ОТКАКО ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА РОЛАН ГАРОС НЕМАА СЛУХ ЗА НЕЈЗИНИТЕ МЕНТАЛНИ ПРОБЛЕМИ

ЦРНИОТ КОСТИМ НА СЕРЕНА ОД РОЛАН ГАРОС БИЛ СÈ ОСВЕН МОДА