Ролинг стоунс

Таг
29Вести

НЕ ПЛАНИРАМ ДА ПРЕСТАНАМ ДА ПЕАМ, РЕЧЕ МИК ЏЕГЕР, КОЈ НА 80 ГОДИНИ Е НА ТУРНЕЈА СО „РОЛИНГ СТОУНС“

ПО ПОВЕЌЕ ОД 60 ГОДИНИ НАСТАПИ, „РОЛИНГ СТОУНС“ ЈА ПОЧНА НОВАТА ТУРНЕЈА

ВО ГОДИНАТА НА ДОМИНАЦИЈА НА ТЕЈЛОР СВИФТ, „РОЛИНГ СТОУНС“ И „БИТЛС“ СЕ ВРАТИЈА НА ВРВОТ НА ТОП-ЛИСТИТЕ

„РОЛИНГ СТОУНС“ ГО ПРОСЛАВИ ИЗЛЕГУВАЊЕТО НА НОВИОТ АЛБУМ СО КЛУПСКА СВИРКА ВО МЕНХЕТН

БАРСЕЛОНА ГО ДИЗАЈНИРАШЕ НОВИОТ ДРЕС ВО СОРАБОТКА СО „РОЛИНГ СТОУНС“

СЕ БОРАМ СО АРТРИТИС И УЧАМ ДА СВИРАМ ПОИНАКУ, ВЕЛИ ГИТАРИСТОТ НА „РОЛИНГ СТОУНС“, КИТ РИЧАРДС

НОВИОТ АЛБУМ НА „РОЛИНГ СТОУНС“ ИЗЛЕГУВА НА 20 ОКТОМВРИ

МИК ЏЕГЕР НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ И СÈ УШТЕ Е ИСТИОТ ЕНЕРГИЧЕН ШОУМЕН

ПОЛ МАКАРТНИ ГОСТУВА НА НОВИОТ АЛБУМ НА „РОЛИНГ СТОУНС“