самовозечки автомобил

Таг
6Вести

КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „БАИДУ“ ГО ПРЕТСТАВИ НОВОТО САМОВОЗЕЧКО ТАКСИ

223 КМ/ЧАС БЕЗ ВОЗАЧ ЗАД ВОЛАНОТ – ИНДИЈАНАПОЛИС БЕШЕ ДОМАЌИН НА ПРВАТА ТРКА НА САМОВОЗЕЧКИ БОЛИДИ

БРИТАНИЈА Е ПРВА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА КОЈА ЌЕ ДОЗВОЛИ САМОВОЗЕЧКИ АВТОМОБИЛИ НА ПАТИШТАТА

АВТОМОБИЛИТЕ НА „ТЕСЛА“ ЌЕ СТАНАТ ЦЕЛОСНО АВТОНОМНИ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА, ВЕЛИ ИЛОН МАСК

ЈУЖНА КОРЕЈА ИНВЕСТИРА МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО САМОВОЗЕЧКИ АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ НА ИДНИНАТА ЌЕ МОЖАТ И САМИ ДА СЕ ПАРКИРААТ