Саудиска Арабија

Таг
21Вести

МЕСИ ДОБИЛ ПОНУДА ДА ИГРА ВО САУДИСКА АРАБИЈА ЗА 400 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГОДИШНО

РОНАЛДО ДОЈДЕ ВО ЛИГА КОЈА Е МНОГУ ПОПУЛАРНА ВО АРАПСКИОТ СВЕТ, А СИТЕ КЛУБОВИ СЕ ВЛАДИНИ

ОВА НЕ Е КРАЈ НА МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА РОНАЛДО ПО ДОАЃАЊЕТО ВО САУДИСКА АРАБИЈА

КЛУБ ОД САУДИСКА АРАБИЈА МУ ПОНУДИ 200 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО НА РОНАЛДО

САУДИСКА АРАБИЈА ПРЕТСТАВИ ОБЛАКОДЕР ДОЛГ 170 КИЛОМЕТРИ ШТО ЌЕ БИДЕ ГРАД СО ДЕВЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ

ВО САУДИСКА АРАБИЈА НАПРАВЕН НАЈГОЛЕМИОТ КАЛЕИДОСКОП НА СВЕТОТ (ВИДЕО)

АРХЕОЛОЗИТЕ ВО САУДИСКА АРАБИЈА ГИ ОТКРИВААТ ТАЈНИТЕ НА ЗАБОРАВЕНИ КРАЛСТВА

ЊУКАСЛ СТАНА ЕДЕН ОД НАЈБОГАТИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ НА СВЕТОТ ПО ПРЕЗЕМАЊЕТО ОД САУДИСКИОТ ПРИНЦ

КАМЕНИТЕ РЕЗБИ НА КАМИЛИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА СЕ НАЈСТАРИОТ ПРИМЕР НА ТАКВА УМЕТНОСТ НА СВЕТОТ