СДСМ

Таг
11Вести

ЗАЕВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ПОРАЗОТ НА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ВМРО-ДПМНЕ ОСВОИ 42 ОПШТИНИ

ПОТВРДЕНА ПОБЕДАТА НА СДСМ НА ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ СО ДВА ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТА ПОВЕЌЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ ГО ПОБЕДИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДВА ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТА НА ВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

ЖЕНИТЕ СЕ ПОСПОСОБНИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ОД МАЖИТЕ, ВЕЛИ ЈАСМИНА ГУЛЕВСКА ОД МОГИЛА

ВЛЕГОВ ВО ПОЛИТИКА ЗА ДА ГИ ЗАПРАМ ЛОКАЛНИТЕ ШЕРИФИ, ВЕЛИ НАТАША ПЕТРОВСКА, ПРВАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА БИТОЛА

ВО СЕЛО Е НАЈТЕШКО ДА СИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКА, ВЕЛИ ЖАКЛИНА ЈОВАНОВСКА, ПРВАТА ЖЕНА НА ЧЕЛО НА СТАРО НАГОРИЧAНЕ

ЗАЕВ Е СТРАСЕН МОТОРЏИЈА ИАКО ДВАПАТИ СЕ СКРШИЛ ОД ПАЃАЊЕ

СДСМ – 57, ДУИ 11, ВМРО-ДПМНЕ 5 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ (НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ)

СДСМ ОСВОИ 80.000 ГЛАСОВИ ПОВЕЌЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ, ВТОР КРУГ ЌЕ ИМА ВО 35 ОПШТИНИ