Струга

Таг
13Вести

„ТАНЕЦ“ ЌЕ НАСТАПИ ВО СТРУГА НА 2 НОЕМВРИ ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „ТАНЕЦ НИЗ ТАТКОВИНАТА“

ЕЗЕРОТО НЕ Е КОРПА ЗА ОТПАД – МЛАДИ ЕКОЛОГИСТИ ВИКЕНДОВ ГО ЧИСТЕА СТРУШКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ

ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ ДРИМ ШОРТ ВО СТРУГА ПО СЕДМИ ПАТ ОД 14 ДО 17 АВГУСТ

ДЕЦАТА ЌЕ ТРЧААТ ЗА ДЕЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ В САБОТА ВО СТРУГА

РЕКОРДНИ 53 НОВОЗАРАЗЕНИ ВО ЕДЕН ДЕН, БРОЈКАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ПОРАСНА НА 17

ЧЕТВРТА ЖРТВА НА КОВИД-19 ВО МАКЕДОНИЈА, ПРВИ СЛУЧАИ НА ЗАРАЗА ВО СТРУГА И БИТОЛА

„ГРИН БИЧ ФЕСТИВАЛ“ ОДБЕЛЕЖУВА 10 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО ДВЕ ВЕЧЕРИ ТЕХНО ЗАБАВА

АНЃУШЕВ СУДЕШЕ НА ФУДБАЛ ПОМЕЃУ ДИРЕКТОРИТЕ НА ЕЛЕМ И РАБОТНИЦИТЕ

КОЛОС ЦУРИ И КИРА ГОГОЛАДЗЕ ПОБЕДИЈА НА „ЕЗЕРСКИ БИСЕРИ“ ВО СТРУГА

УМЕТНИЦИ ОД 15 ЗЕМЈИ НА АРТ ФЕСТИВАЛОТ „ЕЗЕРСКИ БИСЕРИ“ ВО СТРУГА