светско првенство

Таг
15Вести

25 МЕДАЛИ ЗА ТАНЦОВОТО СТУДИО „ДЕНСЕРС ЈУНАЈТЕД“ ОД СКОПЈЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЛАТИНО ТАНЦИ ВО ПОЛСКА

БРИТАНСКИОТ ТИМ ПОБЕДИ НА ПРВОТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО СОБИРАЊЕ ЃУБРЕ ВО ЈАПОНИЈА

ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ОСВОЈАМ ЗЛАТО НА СВЕТСКИОТ ТУРНИР ПО МАТЕМАТИКА, САКАМ ДА ПРОДОЛЖАМ НА ХАРВАРД, ВЕЛИ ДЕВЕТГОДИШНИОТ МАКЕДОН ДИМИТРОВСКИ

ЕВРОПА И ОРИЕНТОТ СЕ СПОИЈА ВО КОРЕОГРАФИИТЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЛАТИНО ТАНЦИ ВО СКОПЈЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ВО СКОПЈЕ ЗАПОЧНА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЛАТИНО ТАНЦИ, ЌЕ ТРАЕ ДО 10 НОЕМВРИ

ВО СКОПЈЕ ДОГОДИНА ВО ОКТОМВРИ ЌЕ СЕ ОДРЖИ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО ХИП ХОП И СТРИТ ДЕНС

АВСТРАЛИЈА СЕ ОТКАЖА, САУДИСКА АРАБИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА СП 2034

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЛАТИНО ТАНЦИ

ПОЧИНА АНТОНИО КАРБАХАЛ, ПРВИОТ ФУДБАЛЕР КОЈ ИГРАЛ НА ПЕТ СВЕТСКИ ПРВЕНСТВА

ПО РАКОМЕТНО И ФУДБАЛСКО, КАТАР ЌЕ ОРГАНИЗИРА И СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО КОШАРКА