Тотенхем

Таг
5Вести

ДВОЈКА ОД ДАЛАС ПАТУВАЛА 31 ЧАС ДО АНГЛИЈА ЗА ДА ГО ГЛЕДА ТОТЕНХЕМ, СНЕГОТ ГО ОДЛОЖИ МЕЧОТ

ГЕРЕТ БЕЈЛ СЕ ВРАЌА ВО ТОТЕНХЕМ ОТКАКО РЕАЛ СЕ СОГЛАСИЛ ДА ПЛАЌА ДЕЛ ОД НЕГОВАТА НЕДЕЛНА ПЛАТА ОД 600.000 ФУНТИ

МУРИЊО СЕ ВРАЌА ВО ФУДБАЛОТ ПО 11 МЕСЕЦИ, ТОТЕНХЕМ ЌЕ ГО ПЛАЌА 15 МИЛИОНИ ФУНТИ ПО СЕЗОНА

НЕ СУМ ЛУЗЕР, НАЈВАЖНО МИ Е ШТО МОЈАТА СОПРУГА ИМА ВЕРБА ВО МЕНЕ, ВЕЛИ КЛОП