трка

Таг
13Вести

СТОТИЦИ ДЕДО МРАЗОВЦИ ТРЧАА НИЗ СКОПЈЕ – ФОТОГАЛЕРИЈА

В САБОТА ХУМАНИТАРНА ТРКА ЗА ДЕЦАТА НА ОНКОЛОШКОТО ОДДЕЛЕНИЕ НА ДЕТСКАТА КЛИНИКА

АЛЕКСАНДАР СТОЈКОВ ЌЕ ВОЗИ ВЕЛОСИПЕД НИЗ БИВША ЈУГОСЛАВИЈА, СО ЖЕЛБА ДА ПОЧНЕ РЕГИОНАЛЕН ТУР ДЕ ФРАНС

223 КМ/ЧАС БЕЗ ВОЗАЧ ЗАД ВОЛАНОТ – ИНДИЈАНАПОЛИС БЕШЕ ДОМАЌИН НА ПРВАТА ТРКА НА САМОВОЗЕЧКИ БОЛИДИ

КЛУЧОТ Е ВО МЕДИТАЦИЈАТА, ВЕЛИ ПОБЕДНИКОТ НА НАЈДОЛГАТА ТРКА НА СВЕТОТ, ЗА 43 ДЕНА ИСТРЧА 4.989 КМ

ЖЕНИТЕ ПОВТОРНО ЌЕ ГО ВОЗАТ ТУР ДЕ ФРАНС ПО 33 ГОДИНИ ПАУЗА

ФОРМУЛА 1 ЈА ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА 5 ЈУЛИ, ЗАСЕГА ПОТВРДЕНИ ОСУМ ТРКИ

ТРКАТА ДЕЈТОНА 500 ЗАВРШИ СО СТРАОТНА НЕСРЕЌА И НАЈТЕСНА ПОБЕДА ВО ИСТОРИЈАТА

200 ДЕЦА УЧЕСТВУВАА НА ТРКАТА ВО ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА