цензура

Таг
6Вести

НОВИОТ АНИМИРАН ФИЛМ НА „ДИЗНИ“ ЗАБРАНЕТ ВО 14 ДРЖАВИ ПОРАДИ ГЕЈ БАКНЕЖ

„ДОЈЧЕ ВЕЛЕ“ ПРЕКУ МОДНА КОЛЕКЦИЈА ЈА ПРОМОВИРА СЛОБОДАТА НА ГОВОРОТ

РУСИЈА ГИ ИСЕЧЕ ХОМОСЕКСУАЛНИТЕ СЦЕНИ ОД ФИЛМОТ ЗА ЕЛТОН ЏОН

КИНА ГО ЗАБРАНИ ФИЛМОТ „КРИСТОФЕР РОБИН“ ПОРАДИ ЦЕНЗУРАТА НА МЕЧЕТО ВИНИ ПУ

КИНЕСКА ТЕЛЕВИЗИЈА ЈА ЦЕНЗУРИРАШЕ ЕВРОВИЗИЈА, ПА ДОБИ ЗАБРАНА ЗА ПРЕНЕСУВАЊЕ

ЛИБАН ГО ЗАБРАНИ НОВИОТ ФИЛМ НА СПИЛБЕРГ „ПОСТ“