Турција

Таг
11Вести

ПОДОБРИ ОД КОЈА БИЛО ТЕХНОЛОГИЈА – КУЧИЊА СПАСУВААТ ЖИВОТИ И ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

ПАРИТЕ ОД УТРЕШНИОТ КОНЦЕРТ НА ФИЛХАРМОНИЈАТА ЌЕ БИДАТ ДОНИРАНИ ЗА ЖРТВИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ

ХОТЕЛОТ „ЛИМАК“ ГО НОСИ АВТЕНТИЧНИОТ ВКУС НА ТУРСКАТА КУЈНА ВО СКОПЈЕ

БАРДИ ЈА НАПУШТИ ШПАНИЈА ПО ПЕТ ГОДИНИ И ПОТПИША ЗА ТУРСКИОТ ПРВАК ТРАБЗОНСПОР

ТУРЦИЈА ПО ПЕТ ГОДИНИ ИЗГРАДБА ГО ОТВОРИ НАЈДОЛГИОТ ВИСЕЧКИ МОСТ НА СВЕТОТ

ТУРСКИОТ КОШАРКАР КАНТЕР СИ ГО ПРОМЕНИ ПРЕЗИМЕТО ВО СЛОБОДА ОТКАКО ДОБИ ДРЖАВЈАНСТВО НА САД

ТУРСКОТО ДУО УЛУЏАН ВЕЧЕРВА СО КОНЦЕРТ НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ТУРЦИЈА ВЛОЖУВА 3,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ВО СОПСТВЕНИ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ

ВЕСЕЛО ШОУ СО ТУРСКИ ТАНЦИ И АКРОБАЦИИ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД „ОГНОТ ОД АНАДОЛИЈА“ ВО СКОПЈЕ