вестерн

Таг
3Вести

АЛМОДОВАР ПРВПАТ ВО КАРИЕРАТА ЌЕ СНИМА ВЕСТЕРН

ПОЧИНА ЕНИО МОРИКОНЕ, КОМПОЗИТОР ЧИЈА МУЗИКА БЕШЕ ДЕЛ ОД ФИЛМСКИ СЦЕНАРИЈА

МЕЛ ГИБСОН ЌЕ ГО РЕЖИРА РИМЕЈКОТ НА „ДИВА БАНДА“, РЕМЕК-ДЕЛОТО НА СЕМ ПЕКИНПО