Жерард Пике

Таг
4Вести

ПИКЕ УТРЕ ГО ИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

ИГРАЊЕ СО БАЛОН ДОБИ СВОЕ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ПРВ ШАМПИОН Е ПЕРУАНЕЦ

НЕ СЕ МАЖАМ ЗАШТО СЕ ПЛАШАМ ОД БРАК, ВЕЛИ ШАКИРА ЗА 10-ГОДИШНАТА ВРСКА СО ПИКЕ

СЕ СОМНЕВАВ ДЕКА ПОВТОРНО ЌЕ ЗАПЕАМ – ШАКИРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ СЕ ВРАТИ НА ТУРНЕЈА