Жозе Мурињо

Таг
4Вести

ВАКВИ ПОБЕДИ ТЕ ПРАВАТ БЕСМРТЕН, КАЖА МУРИЊО ПО ОСВОЈУВАЊЕТО НА ПЕТТИОТ ЕВРОПСКИ ТРОФЕЈ

МУРИЊО СЕ ВРАЌА ВО ФУДБАЛОТ ПО 11 МЕСЕЦИ, ТОТЕНХЕМ ЌЕ ГО ПЛАЌА 15 МИЛИОНИ ФУНТИ ПО СЕЗОНА

МУРИЊО ГО НАПУШТИ МАНЧЕСТЕР СО ХОТЕЛСКА СМЕТКА ОД НАД ПОЛОВИНА МИЛИОН ФУНТИ

МАНЧЕСТЕР ГО ИЗБРКА МУРИЊО – МЕСТО НАСЛЕДНИК НА ФЕРГУСОН, ГО НАРУШИ УГЛЕДОТ НА КЛУБОТ