Златен глобус

Таг
27Вести

ЅВЕЗДИТЕ СЕ ВРАТИЈА НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ ПО ХОЛИВУДСКИОТ ШТРАЈК – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ДЕТСКАТА ЅВЕЗДА НА „ИНДИЈАНА ЏОНС“ И „ГУНИЗИ“, КЕ ХУЈ КВАН, ОСВОИ ЗЛАТЕН ГЛОБУС И НАПРАВИ НЕВЕРОЈАТЕН КАМБЕК ПО РЕЧИСИ ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИИ

ЕДИ МАРФИ Е ГОДИНАШНИОТ ДОБИТНИК НА ПОЧЕСНИОТ ЗЛАТЕН ГЛОБУС

ТОМ КРУЗ ВО ЗНАК НА РЕВОЛТ ГИ ВРАТИ ТРИТЕ ОСВОЕНИ ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ

ЛЕДИ ДИ ЈА ПОБЕДИ ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА – ЧЕТИРИ ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ ЗА „КРУНА“

ТОЈ БИ КАЖАЛ НЕШТО УБАВО И ИНСПИРАТИВНО, РЕЧЕ ВДОВИЦАТА НА ЧЕДВИК БОУЗМАН ПРИМАЈЌИ ГО НЕГОВИОТ ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„БРУКЛИН 9-9“ ЗАВРШУВА ПО ОСМАТА СЕЗОНА

СТРИМИНГ СЕРВИСИТЕ ЈА ПРЕЗЕДОА ДОМИНАЦИЈАТА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ, „НЕТФЛИКС“ ЌЕ СЕ БОРИ ЗА 42 НАГРАДИ

ЏЕЈН ФОНДА ЌЕ ДОБИЕ ЗЛАТЕН ГЛОБУС ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

ТОМ ХЕНКС И ПИРС БРОСНАН ДОЈДОА СО ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ