знаме

Таг
5Вести

АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА ГИ КУПИ ПРАВАТА ЗА АБОРИЏИНСКОТО ЗНАМЕ ЗА ДА МОЖЕ СИТЕ ДА ГО КОРИСТАТ

НАД 190.000 ЗНАМИЊА ГО ОСВЕТЛИЈА ВАШИНГТОН ЗА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ КРЕНАТО ПРЕД СЕДИШТЕТО НА НАТО ВО БРИСЕЛ

НОВ ЗЕЛАНД Ѝ ПОРАЧА НА АВСТРАЛИЈА ДА СИ ГО СМЕНИ ЗНАМЕТО

ОБЛАСТ ВО ЕСТОНИЈА ИЗБРА ЛИСТ НА КАНАБИС ЗА СВОЈ ГРБ