РИЈАНА РОДИ СИН

Лос Анџелес, (Пипл)
MILAN, ITALY - FEBRUARY 25: Asap Rocky and Rihanna are seen at the Gucci show during Milan Fashion Week Fall/Winter 2022/23 on February 25, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Jacopo M. Raule/Getty Images for Gucci)

Ријана и нејзиното момче АСАП Роки го добиле првото дете, објавија американските медиуми. Извор близок на двојката изјави дека бебето веќе стигнало дома во Лос Анџелес.

„Ријана е добро. Тие се многу возбудени што станале родители. Ријана е веќе прекрасна мајка“, кажа изворот за магазинот „Пипл“.

Сајтот ТМЗ објави дека 34-годишната поп ѕвезда се породила во тајност на 13 мај во Лос Анџелес. Бебето е машко, но името засега не е познато.

Ријана и АСАП Роки во јануари открија дека чекаат бебе.