27 април

Таг
6Вести

ЗАЕВ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ЈА ДОЗНАЕ ПРЕСУДАТА ЗА СЛУЧАЈОТ „ПОТКУП“

ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ ВРАТАРИ, ТРОЈЦА ШТО БИЛЕ ВОДИЧИ НИЗ СОБРАНИЕТО СО ДОМАШЕН ПРИТВОР

СОБРАНИЕТО ИМ ОДЗЕДЕ ИМУНИТЕТ НА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ИМ СЕ ОДРЕДИ ПРИТВОР

СОБРАНИЕТО РЕШАВА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ЧАВКОВ И ДУРЛОВСКИ, ЗА ОСТАНАТИТЕ СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДЕНЕС

УАПСЕНИ ТРОЈЦА НАСИЛНИЦИ ОД 27 АПРИЛ СО ПОМОШ НА ГРАЃАНИТЕ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ ЗАБЛАГОДАРИ