Аргентина

Таг
18Вести

ВО АРГЕНТИНА ПРОНАЈДЕНИ НАЈСТАРИТЕ ПЕШТЕРСКИ ЦРТЕЖИ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА

МЕСИ ЈА ОДВЕДЕ АРГЕНТИНА ДО ТРЕТАТА СВЕТСКА ТИТУЛА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ВО АРГЕНТИНА ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ ОД МАЛ ОКЛОПЕН ДИНОСАУРУС КОЈ ЖИВЕЕЛ ПРЕД 100 МИЛИОНИ ГОДИНИ

ОСТАТОЦИ НА ЛЕТЕЧКИ РЕПТИЛ СО ГОЛЕМИНА НА АВТОБУС ПРОНАЈДЕНИ ВО АРГЕНТИНА

ЧЕТВОРИЦА АРГЕНТИНЦИ ЌЕ ОДАТ НА СП ВО КАТАР СО ВЕЛОСИПЕД, ЌЕ ВОЗАТ 10.500 КИЛОМЕТРИ

АРГЕНТИНСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ВРАЌА ДОМА ПО 22-ГОДИШНИОТ ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ СО АВТОМОБИЛ ОД 1928

АРГЕНТИНСКИ СКУЛПТОР СОЗДАВА УМЕТНОСТ ОД КОВИД-19 ОТПАД

АРГЕНТИНЦИТЕ НЕ МОЖАТ БЕЗ ТАНГОТО, НО И СВЕСНИ СЕ КАКВИ РИЗИЦИ НОСИ ВО КОВИД ПАНДЕМИЈАТА

ДЕЛОВИ НА ЧИЛЕ И АРГЕНТИНА СВЕДОЧЕА НА ЕДИНСТВЕНОТО ЦЕЛОСНО ПОМРАЧУВАЊЕ НА СОНЦЕТО ВО 2020

ПОЧИНА МАРАДОНА, ФУДБАЛСКИ ГЕНИЈ СО СТАТУС НА БОЖЕСТВО