атлетика

Таг
10Вести

ПО 20 ГОДИНИ ВО СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА, И САМА НЕ ЗНАМ КОЛКУ МЕДАЛИ ИМАМ ОСВОЕНО, ВЕЛИ ЈУЛИЈАНА ПЕТРОВСКА

ДЕСЕТ ГОДИНИ ВЕЖБАВ СЕКОЈ ДЕН И ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ОСВОЈАМ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО, ВЕЛИ ПАРАОЛИМПИЕЦОТ АГРОН ХАЈРЕДИНИ

ОЛИМПИСКАТА ШАМПИОНКА ТОМПСОН-ХЕРА НА ПЕТ СТОТИНКИ ДО СВЕТСКИОТ РЕКОРД НА 100 МЕТРИ

ОСУМ ОЛИМПИЈАДИ СЕ ДОВОЛНО – ШПАНСКИОТ ТРКАЧ ХЕСУС ГАРСИЈА ОДИ ВО ПЕНЗИЈА НА 51 ГОДИНА

ВО ТОКИО ПОЧЕСТО ПАЃААТ АТЛЕТСКИ РЕКОРДИ ЗАШТО СЕ ТРЧА НА НАЈБРЗАТА ПАТЕКА ВО ИСТОРИЈАТА

ЕЛЕЈН ТОМПСОН-ХЕРА ОСТАНУВА КРАЛИЦАТА НА СПРИНТОТ, ГО ОДБРАНИ И ЗЛАТОТО НА 200 МЕТРИ

КАРСТЕН ВАРХОЛМ ГО ОСВОИ ОЛИМПИСКОТО ЗЛАТО НА 400 МЕТРИ СО ПРЕЧКИ СО ВТОР СВЕТСКИ РЕКОРД ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ

НОРВЕШКИОТ ТРКАЧ ВАРХОЛМ СОБОРИ СВЕТСКИ РЕКОРД ПОСТАВЕН ПРЕД ДА СЕ РОДИ

ЈУСЕИН БОЛТ ПРВПАТ ЈА ПОКАЖА ЌЕРКИЧКАТА ОЛИМПИЈА ЛАЈТНИНГ

ЈУСЕИН БОЛТ ЌЕ СТАНЕ ТАТКО НА ДЕВОЈЧЕ