балет

Таг
19Вести

ВО БИРМИНГЕМ СЕ ПОДГОТВУВА ПРВИОТ ХЕВИ МЕТАЛ БАЛЕТ ИНСПИРИРАН ОД „БЛЕК САБАТ“

БАЛЕТ ИНСПИРИРАН ОД МУЗИКАТА НА „БЛЕК САБАТ“ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА ВО СЕПТЕМВРИ

ПРЕМИЕРА НА БАЛЕТОТ „ГОСПОЃИЦИТЕ ОД АВИЊОН“ ВО НОБ СО МУЗИКА НА КАЛИОПИ

„ЕСЕНСКИ БАЛЕТСКИ КОЛАЖ“ СО БИСЕРИТЕ ОД ЧАЈКОВСКИ И ВЕРДИ ВЕЧЕРВА ВО НОБ

НА СВЕТОТ МУ Е НЕОПХОДНА УБАВИНА – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКО ЛЕТО

БАЛЕТОТ И ОПЕРАТА НА ЛИТВАНИЈА ПРЕКУ ТИКТОК ИМААТ НАСТАПИ ЗА ПУБЛИКАТА

БРАЗИЛСКА БАЛЕРИНА ГО ЖИВЕЕ СВОЈОТ СОН ИАКО Е РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ

НОБ ВЕЧЕРВА СО ПРВ ОПЕРСКО-БАЛЕТСКИ КОНЦЕРТ ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ ПАУЗА

ИЗЛОЖБА ВО ЊУЈОРК ЈА ОТКРИВА ПОВРЗАНОСТА НА МОДАТА СО БАЛЕТОТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)