Битлс

Таг
28Вести

БЕНДОТ „БЕСТБИТ“ СО КОНЦЕРТ СО НАЈГОЛЕМИТЕ ХИТОВИ НА „БИТЛС“ ВО СКОПЈЕ

ЕДИНСТВЕНАТА УМЕТНИЧКА СЛИКА ОД „БИТЛС“ СЕ ПРОДАДЕ НА АУКЦИЈА ЗА 1,7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ВО ГОДИНАТА НА ДОМИНАЦИЈА НА ТЕЈЛОР СВИФТ, „РОЛИНГ СТОУНС“ И „БИТЛС“ СЕ ВРАТИЈА НА ВРВОТ НА ТОП-ЛИСТИТЕ

ПИТЕР ЏЕКСОН ГИ ОЖИВЕА ЛЕНОН И ХАРИСОН ВО СПОТОТ ЗА НОВАТА И ПОСЛЕДНА ПЕСНА НА „БИТЛС“

ОБЈАВЕНА ПОСЛЕДНАТА ПЕСНА НА „БИТЛС“, 45 ГОДИНИ ОТКАКО ПРВ ЈА СНИМИ ЏОН ЛЕНОН

ПОСЛЕДНАТА ПЕСНА НА „БИТЛС“ ЌЕ БИДЕ ОБЈАВЕНА НА 2 НОЕМВРИ

ПОЛ МАКАРТНИ СО ПОМОШ НА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ЈА СОЗДАЛ ПОСЛЕДНАТА ПЕСНА НА „БИТЛС“

60 ГОДИНИ ОД ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРВИОТ АЛБУМ НА „БИТЛС“ – ГО СНИМИЈА ЗА 13 ЧАСА, ПА 30 НЕДЕЛИ БЕШЕ ПРВ НА ТОП-ЛИСТАТА

ПОЛ МАКАРТНИ ГО ПРОСЛАВИ 80. РОДЕНДЕН НА КОНЦЕРТ СО 60.000 ЛУЃЕ

ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА СЕ КАРАВМЕ, АМА И ЗАБАВУВАВМЕ, ВЕЛИ РИНГО СТАР ЗА НОВИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА „БИТЛС“