Борусија Дортмунд

Таг
3Вести

16-ГОДИШЕН НАПАЃАЧ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД СТАНА НАЈМЛАДИОТ ИГРАЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИГРАЧИТЕ НА БАЕРН И БОРУСИЈА ЌЕ СИ ГИ НАМАЛАТ ПЛАТИТЕ ЗА ДА ИМ ПОМОГНАТ НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛУБОТ

НОРВЕШКОТО ЧУДО ОД ДЕТЕ НЕ ЗАПИРА СО ГОЛОВИ ОВАА СЕЗОНА