брак

Таг
22Вести

МИС ПОРТОРИКО И МИС АРГЕНТИНА СЕ ВЕНЧАА ПО ДВЕ ГОДИНИ ТАЈНА ВРСКА

ВИТАЛИ КЛИЧКО СЕ РАЗВЕДУВА ПО 26 ГОДИНИ БРАК

ФРОНТМЕНОТ НА „МЕТАЛИКА“, ЏЕЈМС ХЕТФИЛД, СЕ РАЗВЕДЕ ПО 25 ГОДИНИ БРАК

БРИТНИ СПИРС СЕ ОМАЖИ ПО ТРЕТПАТ, НЕЈЗИНИОТ ПРВ СОПРУГ УАПСЕН КОГА САКАЛ ДА УПАДНЕ НА ВЕНЧАВКАТА

НИ КАЖУВАА ДЕКА НЕМА ДА ТРАЕ ДОЛГО – БРИТАНСКА ДВОЈКА ПРОСЛАВИ 81 ГОДИНА БРАК

ШОН ПЕН СЕ РАЗВЕДУВА ОД 32 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СОПРУГА ПО ЕДНА ГОДИНА БРАК

ВДОВИЦАТА НА КИРК ДАГЛАС ПОЧИНА НА 102 ГОДИНИ, ВО БРАК ПОМИНАА 66 ГОДИНИ

ТОЛЕРАНЦИЈАТА Е КЛУЧНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – ЕЛИЗАБЕТА И ФИЛИП ГО ИМАА НАЈДОЛГИОТ КРАЛСКИ БРАК

ПАМЕЛА АНДЕРСОН СЕ ОМАЖИ ПО ШЕСТИ ПАТ И ВЕЛИ ДЕКА КОНЕЧНО Е СО ЧОВЕК КОЈ ЈА САКА