РИКИ МАРТИН СЕ РАЗВЕДУВА ПО ШЕСТ ГОДИНИ БРАК

Лос Анџелес, (АП)

Рики Мартин и Жван Јосеф потврдија дека се разведуваат по шест години брак.

Веќе некое време размислувавме да ја трансформираме нашата врска и сега одлучивме да ставиме крај на бракот“, објави двојката на Инстаграм.

Педесет и едногодишниот порторикански пејач и 38-годишниот шведски уметник со сириско потекло се венчаа во 2017 и потоа добија две деца, кои сега имаат четири и три години. Мартин, кој има освоено две Греми награди, исто така е татко на 14-годишни близнаци, кои ги роди сурогат мајка.