британско кралско семејство

Таг
8Вести

ЈА НАПУШТИВ БРИТАНИЈА ЗАШТО ОТРОВНИТЕ МЕДИУМИ МИ ГО УНИШТУВАА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ, ВЕЛИ ПРИНЦОТ ХАРИ

ПРИНЦОТ ЧАРЛС ГО ДОНЕСЕ КОРОНАВИРУСОТ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО

ХАРИ И МЕГАН ГО ИМАА ПОСЛЕДНИОТ РАБОТЕН ДЕН КАКО ЧЛЕНОВИ НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

ХАРИ И МЕГАН КАКО ХОЛИВУДСКА ДВОЈКА ДОЈДОА ВО ЛОНДОН ЗА КРАЈ НА КРАЛСКИТЕ ДОЛЖНОСТИ

ХАРИ И МЕГАН ГО СТАВИЈА СЕМЕЈСТВОТО ПРЕД КРАЛСКИТЕ ТИТУЛИ И ЌЕ ЖИВЕАТ ВО КАНАДА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ПЕРДУВИ И КОЊИ – ФОТОГАЛЕРИЈА ОД НАЈОТКАЧЕНИТЕ ШАПКИ НА ТРКАТА РОЈАЛ АСКОТ

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ИМА САМО ДВА СЛОБОДНИ ДЕНА ВО ГОДИНАТА

КОГА ЌЕ СТАНЕ ВОЈВОТКА, МЕГАН МАРКЛ ЌЕ МОРА ДА ПОЧИТУВА НЕКОИ СТРОГИ ПРАВИЛА