Бугарија

Таг
15Вести

ПРЕТСТАВАТА „АНТИГОНА“ НА ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ОД ПЛЕВЕН ОСВОИ ТРИ ОД ЧЕТИРИТЕ НАГРАДИ НА ФЕСТИВАЛОТ СТОБИ

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ СО ПРЕМИЕРА ВО ИТАЛИЈА, ОД 7 АПРИЛ И ВО КИНАТА ВО БУГАРИЈА

ЗАБИ ПРОНАЈДЕНИ ВО БУГАРИЈА ОТКРИВААТ ДЕКА ПАНДИ ЖИВЕЕЛЕ ВО ЕВРОПА ВО МИНАТОТО

ИЗЛОЖБА НА СТАРИ ФОТОГРАФИИ ОД СЕКОЈДНЕВНИОТ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ВО МУЗЕЈОТ НА РСМ

МАКЕДОНСКИ АВТОБУС ИЗГОРЕ НА АВТОПАТ ВО БУГАРИЈА, ОД 52 ПАТНИЦИ САМО СЕДУММИНА ПРЕЖИВЕАЈА

АУДИЦИЈАТА ЗА „БОРАТ 2“ БЕШЕ ТОЛКУ ТАЈНА ШТО МИСЛЕВ ДЕКА Е ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ, ВЕЛИ МАРИЈА БАКАЛОВА, ПРВА БУГАРКА НОМИНИРАНА ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

БУГАРКАТА МАРИЈА БАКАЛОВА ПОБЕДИЛА 600 АКТЕРКИ НА АУДИЦИЈАТА ЗА „БОРАТ 2“, КАКО ЛАЖНА НОВИНАРКА УСПЕА ДА ВЛЕЗЕ И ВО БЕЛАТА КУЌА

ДОДЕКА ФРАНЦИЈА ТРПИ ЗАГУБИ, БУГАРИЈА СТАНА ВОДЕЧКИ СВЕТСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА МАСЛО ОД ЛАВАНДА

БУГАРСКИОТ ДУВАЧКИ КВИНТЕТ „ПИЛЕКАДОНЕ“ ВЕЧЕРВА НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ПЕТ ПРВИ НАГРАДИ ЗА ШТИПСКИ „ЕУРОАРТ“ НА МЕЃУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ ВО БУГАРИЈА