„Челзи“

Таг
10Вести

КАИСЕДО ПОТПИША ЗА ЧЕЛЗИ, КОЈ ЌЕ МУ ПЛАТИ РЕКОРДНИ 115 МИЛИОНИ ФУНТИ НА БРАЈТОН

СВЕТСКИОТ ПРВАК ЕНЦО ФЕРНАНДЕС СТАНА НАЈСКАПИОТ ИГРАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ФУДБАЛ

ЧЕЛЗИ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ТУХЕЛ ПО ПОРАЗОТ ВО ЗАГРЕБ

АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР ТОД БОЛИ СТАНА НОВИОТ СОПСТВЕНИК НА ЧЕЛЗИ

ЧЕЛЗИ НЕ СМЕЕ ДА ПРАВИ ТРАНСФЕРИ И ДА ПРОДАВА БИЛЕТИ ОТКАКО АБРАМОВИЧ СЕ НАЈДЕ ПОД САНКЦИИ

АБРАМОВИЧ СЕ БРЗА ДА ГО ПРОДАДЕ ЧЕЛЗИ, НО БАРА ПРЕМНОГУ ПАРИ, ВЕЛИ ШВАЈЦАРСКИОТ МИЛИЈАРДЕР ХАНСЈЕРГ ВИС

ЧЕЛЗИ ГО НАГРАДИ ТРЕНЕРОТ ТУХЕЛ СО НОВ ДОГОВОР

ТОМАС ТУХЕЛ БИЛ КЕЛНЕР ПРЕД ДА СТАНЕ ТРЕНЕР, А ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ЈА ОСВОИ ПРОТИВ ТРЕНЕРОТ ОД КОГО УЧЕЛ

ЧЕЛЗИ ПО ВТОРПАТ ГО ИЗБРКА ЛАМПАРД, ВО 2014 КАКО ИГРАЧ, СЕГА КАКО ТРЕНЕР

ВРАТА ОД ХОТЕЛСКА СОБА НА БОБ ДИЛАН ПРОДАДЕНА ЗА 100.000 ДОЛАРИ