Дензел Вашинготн

Таг
5Вести

СПАЈК ЛИ ЌЕ СНИМА РИМЕЈК НА КУРОСАВА И ПЕТТИ ПАТ ЌЕ РАБОТИ СО ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН

ТУНИЖАНИТЕ НЕГОДУВААТ ШТО ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН ЌЕ ГО ГЛУМИ ВОЈСКОВОДЕЦОТ ХАНИБАЛ

ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН И ЏУЛИЈА РОБЕРТС ЌЕ СЕ ОБЕДИНАТ ВО ФИЛМ ПО 27 ГОДИНИ ПАУЗА

НОЛАН ГО ЗЕМА СИНОТ НА ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН ЗА НОВИОТ ФИЛМ

КОБИ БРАЈАНТ – ПРВ КОШАРКАР НОМИНИРАН ЗА ОСКАР