Џеф Безос

Таг
23Вести

ЏЕФ БЕЗОС ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО ДОНИРА БОГАТСТВОТО ОД 124 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ЏЕФ БЕЗОС ЈА НАГРАДИ ДОЛИ ПАРТОН СО 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ИНСПИРИРАН ОД ЛЕТОТ ВО ВСЕЛЕНАТА, БЕЗОС ЌЕ ДОНИРА ДВЕ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ОБНОВА НА ПРИРОДАТА

ЏЕФ БЕЗОС ВЕЌЕ НЕ Е ШЕФ НА „АМАЗОН“, СЕ ПОВЛЕЧЕ КАКО НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ

ЏЕФ БЕЗОС ПО 60 ГОДИНИ ЌЕ Ѝ ГО ОСТВАРИ СОНОТ НА НЕСУДЕНА АСТРОНАУТКА ДА ПАТУВА ВО ВСЕЛЕНАТА

ИЛОН МАСК СТАНА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ

БИВШАТА СОПРУГА НА ЏЕФ БЕЗОС СЕГА Е НАЈБОГАТАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ

ЏЕФ БЕЗОС СТАНА ПРВ ЧОВЕК СО БОГАТСТВО ОД 200 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ЏЕФ БЕЗОС СЕ ЗБОГАТИЛ ЗА РЕКОРДНИ 13 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ЕДЕН ДЕН

ИЛОН МАСК И ЏЕФ БЕЗОС ЌЕ ГИ НАПРАВАТ ВОЗИЛАТА ЗА ПРВАТА МИСИЈА НА МЕСЕЧИНАТА ОД 1972