Дизниленд

Таг
7Вести

ДИЗНИЛЕНД ОТВОРЕН ПО ЕДНА ГОДИНА, ЗАБРАНЕТО Е ГУШКАЊЕ СО МАСКОТИТЕ

ПАРИЗ ПО ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ГИ ОТВОРИ ДИЗНИЛЕНД И ВРВОТ НА АЈФЕЛОВА КУЛА

„ДИЗНИ“ ВО ЈУЛИ ГИ ОТВОРА СВОИТЕ ЗАБАВНИ ПАРКОВИ, ВЛЕЗ САМО СО МАСКА

ЛАНСИРАН НОВИОТ ТЕМАТСКИ ПАРК „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ДИЗНИЛЕНД ВО САД ЗАБРАНИ ПУШЕЊЕ И НА ОТВОРЕН ПРОСТОР

„ДИЗНИ“ ГРАДИ ПАРК „ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ“

ДИЗНИЛЕНД ОТВОРИ СПЕЦИЈАЛЕН ПАРК СО СУПЕРХЕРОИТЕ НА МАРВЕЛ