донација

Таг
22Вести

ИНСПИРИРАН ОД ЛЕТОТ ВО ВСЕЛЕНАТА, БЕЗОС ЌЕ ДОНИРА ДВЕ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ОБНОВА НА ПРИРОДАТА

БИВШАТА СОПРУГА НА ЏЕФ БЕЗОС ДОНИРАЛА 4,2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ

МАТУРАНТИTE ОД „КОРЧАГИН“ ДОНИРАА ТАБЛЕТИ И МЕМОРИСКИ КАРТИЧКИ ЗА ДЕЦАТА ОД ОНКОЛОГИЈА ДА МОЖАТ ДА СЛЕДАТ ОНЛАЈН НАСТАВА

ЏОРДАН ДОНИРА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО САД

МАРЕЈ ГО ОСВОИ ПРВИОТ ВИРТУЕЛЕН ТЕНИСКИ ТУРНИР, ПА ГИ ДОНИРАШЕ ОСВОЕНИТЕ 45.000 ДОЛАРИ

НАЈБОГАТИОТ КИНЕЗ СЕ БОРИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ ДОНИРАЈЌИ МЕДИЦИНСКИ ЗАЛИХИ ВО НАД 150 ДРЖАВИ

99-ГОДИШНИК ЗА ЕДНА НЕДЕЛА СОБРА 25 МИЛИОНИ ФУНТИ ЗА БРИТАНСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

БОГАТИ И СЛАВНИ ДОНИРААТ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, НО НИКОЈ КАКО ШЕФОТ НА ТВИТЕР

МАДОНА ДОНИРАШЕ МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА РАЗВОЈ НА ЛЕК ЗА КОВИД-19

ПИНК СЕ ИЗЛЕКУВАЛА ОД КОВИД-19 И ДОНИРА МИЛИОН ДОЛАРИ