„Дух“

Таг
4Вести

ОСКАРОВЕЦОТ ЏОН ВИЛИЈАМС НАПИША ДЕЛО ЗА ДУХОТ КОЈ МУ СЕ УКАЖАЛ НА БЕРНШТАЈН

ТЕАТАРЏИИ ОД СИТЕ ГЕНЕРАЦИИ НА ПРЕМИЕРАТА НА „ДУХ“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„ДУХ“ НА ДУКОВСКИ-ЈАНИЌИЈЕВИЌ ВЕЧЕРВА ПРЕМИЕРНО ВО МНТ

ЈАНИЌИЈЕВИЌ ГО РЕЖИРА „ДУХ“ НА ДУКОВСКИ ВО МНТ